Podsumowanie 4 dnia mistrzostw

20.09.2013

Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu, Krynica-Zdrój 2013

 

Dziewięć złotych medali Polaków

 

Już dziewięcioro biało-czerwonych stanęło na najwyższym stopniu podium MEJiK w Krynicy-Zdrój. Największe wrażenie na publiczności wywarła dzisiaj 12-letnia Julia Dawidowicz (ŁKS Łódź Boks), która zwyciężyła w rywalizacji kadetek młodszych w pointfightingu.

 

Podsumowanie i wyniki piątkowych walk finałowych z udziałem Polaków:

 

Trener Włodzimierz Trzeciak (full contact):

"Po złoty medal sięgnął junior młodszy Aleksander Stawirej, który wygrał przez tko w drugiej rundzie z Turkiem Salderem. Trenujący na co dzień w Brzezinach Olek Stawirej ma przed sobą jeszcze dwa lata startów w juniorów i kolejne szanse, m.in. za rok w mistrzostwach świata we włoskim Rimini. W finałach porażki ponieśli Ewa Pietrzykowska, Jacek Ludwiczak i Łukasz Gędaj. Wszyscy mieli za rywali Rosjan, którzy są zawodnikami z najwyższej półki. Gędaj nie został dopuszczony przez lekarza do trzeciej rundy ze względu na krwawienie z nosa. W sobotę w finale wystąpi jeszcze Kinga Szlachcic. Z poziomu naszych zawodników jestem zadowolony, trochę mniej z wyników"

 

juniorzy młodsi +81 kg Aleksander Stawirej (Ziętek Team Brzeziny) wygrał z Kemal Samet Salder (Turcja)

 

juniorzy 56 kg Ewa Pietrzykowska (OKSW Ostrowiec Świętokrzyski)  przegrała ze Stella Tumanova (Rosja)

juniorzy 60 kg Jacek Ludwiczak (Polonia Leszno) przegrał z Artemii Idrisov (Rosja)

juniorzy 86 kg Łukasz Gędaj (Kick Sport Radom) przegrał z Marat Parastaev (Rosja)

 

Trener Łukasz Rola (K-1):

"Wygrane zanotowali w juniorach Kacper Frątczak 75 kg i Maciej
Janowski 86 kg oraz w juniorach młodszych Joanna Socha 60 kg i Mariusz Lach 54 kg. Frątczak już po pierwszej rundzie walki z Serbem Bosniciem prowadził u jednego sędziego 15-punktami, a u innych 8-9 punktami. Boksersko zdominował rywala, łapał też za głowę używając kolan. Miał szansę nokautu, ale za bardzo się podpalił, powinien chwilę poczekać i przycelować. Bardzo dobrze walczył też Janowski w potyczce z Czarnogórcem Muriciem. Zawodnik z Bałkanów przez cały turniej dużo kopał, ale tutaj Maciek zdominował go pod każdym względem, łączył też ręce z low kickiem. Kolejny popis taktyki i słuchania dał Lach, pokonując Białorusina Kabko. Po kilkunastu sekundach walki zauważyliśmy, że Białorusin po kopnięciu lewą nogą za każdym razem spada całym ciężarem ciała na tę nogę. Mariusz czekał aż znów kopnie, atakował tę przednią nogę swoją prawą i poprawiał rękoma. Walczył bardzo dojrzale, za co wielkie brawa. Bardzo emocjonującą, niestety przegraną, walkę stoczył Patrycja Pamuła z Portugalką Fonsecą. Z kolei chyba trema zjadła Karola Wójcika, bo oglądaliśmy nie takiego Karola, jakiego znamy."

 

juniorzy 75 kg Kacper Frątczak (ASW Knockout Zielona Góra) wygrał z Andrija Bosić (Serbia)

juniorzy 86 kg Maciej Janowski (Gym-Fight Wrocław) wygrał z Mensur Murić (Czarnogóra)

juniorzy 52 kg Patrycja Pamuła (Kokoro Gym Grudziądz) przegrała z Filipa Fonseca (Portugalia)

 

juniorzy młodsi 60 kg Joanna Socha (Czerwony Smok Poznań) wygrała z Julianną Musiał (Gladiator Siedlce)

juniorzy młodsi 54 kg Mariusz Lach (Legion Głogów) wygrał z Yauheni Kabko (Białoruś)

juniorzy młodsi 48 kg Karol Wójcik (Niwka Sosnowiec) przegrał z Dmitrii Vasilev (Rosja)

 

Trener Maciej Domińczak (low kick):

"Zwycięstwo odniósł Adrian Ahmad 67 kg, wygrywając z mistrzem świata juniorów Serbem Spremo. Kluczem okazała się konsekwencja taktyczna, polegająca m.in. na blokowaniu prawego low kicka Serba. Adrian znakomicie wykonał założenia taktyczne, które jeszcze rano przećwiczyliśmy na tarczy. Z Rosjanami przegrali natomiast Kamil Rościński 60 kg i junior młodszy Dawid Pawlak 67 kg. Rościński uległ minimalnie, do końca starał się trafić. Szkoda, że przegrał pierwsze dwie rundy, stąd strata do odrobienia. Generalnie Polacy pokazali wielką chęć do walki, że są wojownikami, nawet w końcówkach próbowali nokautować rywali. Pawlak przegrał chyba sam ze sobą, był mocniejszy fizycznie, ale w drugiej rundzie jakby zaczął oddawać walkę. Wyglądało jakby już przestał wierzyć."

 

juniorzy 67 kg Adrian Ahmad (RKSW Rzeszów) wygrał z Luka Spremo (Serbia)

juniorzy 60 kg Kamil Rościński (Samuraj Sanok) przegrał z Evgeny Kuchenev (Rosja)

juniorzy młodsi 67 kg Dawid Pawlak (Scorpion Krępice) przegrał z Fedor Zolotarev (Rosja)

 

Trener Agnieszka Turchan (pointfighting):

"Rewelacyjnie spisała się 12-letnia kadetka młodsza Julia Dawidowicz, która wygrała z inną bardzo dobrą zawodniczką Irlandką Bailey. Znam Julkę od conajmniej czterech lat, ale takiej walki chyba jeszcze nie miała. To jej najlepszy występ pod względem techniki, niesamowicie kopała na głowę, zdobyła 14 punktów i uzyskała 11 pkt przewagi, a więc pojedynek został przerwany przed czasem, w drugiej rundzie. Inni nasi reprezentanci przegrywali dość minimalnie z zagranicznymi przeciwnikami. Jutro finały z udziałem Karoliny Lewalskiej +65 kg w kick light oraz drużyny w pointfightingu, składającej się z trzech chłopców i jednej dziewczynki."

 

kick light:

kadeci starsi 55 kg Karolina Nowak (Krakowskie Centrum Taekwon-do) wygrała z Aleksandrą Tokarczyk (LUKS Jas-Pol Krynica-Zdrój)

kadeci starsi 60 kg Oliwia Lóźniewska (CSW Champion Lubawa) wygrała z Sylwią Bancer (Diament Pstrągowa)

kadeci starsi 42 kg Bartosz Osóbka (Kick Sport Radom) przegrał z Davide Minoia (Włochy)

kadeci starsi 57 kg Ernest Kisiel (Dragon Starachowice) przegrał z Antonio Barbera (Włochy)

 

pointfighting:

kadeci młodsi 28 kg Julia Dawidowicz (ŁKS Łódź Boks) wygrała z Aoife Bailey (Irlandia)

kadeci starsi 42 kg Paulina Rosłon (Nadstal Krzaki Czaplinkowskie) przegrała z Szonja Torok (Węgry)

 

W piątek Polacy nie startowali w light contact (trener Tomasz Janowicz) i kick light (trener Grzegorz Engel). W sobotę biało-czerwonych nie zabraknie w tych formułach, a ciekawie zapowiadają się m.in. walki bezpośrednie między naszymi zawodnikami w kick light, np. Mikołaja Krauze z Robertem Wrońskim w kategorii 84 kg. Początek finałów o godz. 10.

 

Strona internetowa: http://ec2013.pzkickboxing.pl/

-----

Pozdrawiamy

Biuro prasowe MEJiK w kickboxinu, Krynica-Zdrój 2013

Debug: (0,107849) - (usage: 17041376) - (peak: 17164112)
0,107811 / 30 / 16840896 / 17164112