Podsumowanie 2 dnia mistrzostw

18.09.2013

Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu, Krynica-Zdrój 2013

 

Rozwiązał się worek z medalami dla Polaków

 

Sypnęło medalami dla reprezentantów Polski podczas drugiego dnia MEJiK w kickboxingu, które odbywają się w hali MOSiR Krynica-Zdrój, ul. Park Sportowy 5.

 

Podsumowanie występów reprezentantów Polski w 1. dniu MEJiK w kickboxingu:

 

Trener Krzysztof Pajewski (pointfighting):

"Niestety, w juniorach wszyscy pięcioro biało-czerwoni odpadli w ćwierćfinale i nikt nie zdobędzie medalu. Najbliżej podium była Sylwia Szymala, która jeszcze w ostatnich sekundach prowadziła z Irlandką Gwen Oreilly. Ostatecznie przegrała 13:14. Pozostali też doznali nieznacznych porażek. Paulina Banaszek wygrała pierwszą rundę z Rosjanką Anastasią Smolniakovą, ale w drugiej uległa tej rywalce."

 

Wyniki - 1/4 finału juniorów (wszyscy Polacy przegrali na punkty):

60 kg Sandra Szczęśniak (POL) - Cassandra Fasolo (SUI)

65 kg Sylwia Szymala (POL) - Gwen Oreilly (IRL)

70 kg Paulina Banaszek (POL) - Anastasia Smolniakova (RUS)

57 kg Kacper Jozefiak (POL)- Roland Kiss (HUN)

63 kg Kamil Daniel (POL) - Simone De Vita (ITA)

 

Trener Tomasz Janowicz (light contact):

"Brązowe medale zapewnili sobie Adrian Korkus (KSW Szczecinek) w wadze 74 kg i Piotr Kołakowski (Zamek Kurzętnik) w kategorii 79 kg, którzy pokonali Chorwatów. O ile Kołakowski wyraźnie wygrał, o tyle Korkus stoczył bardzo ciężki pojedynek. Kamila Przysiężniak w wadze 55 kg przegrała z Rosjanką. Jeszcze pierwsza runda była w miarę wyrównana, z lekkiem wskazaniem na Tagiltcevą, ale od drugiej zarysowała się przewaga agresywniejszej przeciwniczki. Z kolei Jakub Pokusa (KSW Szczecinek) przegrał w 1/8 finału z Włochem Tramontaną. Kuba wczoraj czymś się zaatruł, w nocy miał wysoką gorączkę, bardzo źle się czuł. I nie był sobą w dzisiejszej walce, a to przecież wyróżniająca postać w reprezentacji."

 

Wyniki - juniorzy:

1/8 finału:

63 kg Jakub Pokusa (POL) przegrał z Damiano Tramontana (ITA)

 

1/4 finału:

55 kg Kamila Przysiężniak (POL) przegrała z Julią Tagiltcevą (RUS)

74 kg Adrian Korkus (POL) wygrał z Roko Szare (CRO)

79 kg Piotr Kołakowski (POL) wygrał z Duje Siric (CRO)

 

Trener Włodzimierz Trzeciak (full contact):

"Do finałów zakwalifikowali się Ewa Pietrzykowska (OKSW Ostrowiec Św.) 56 kg, Kinga Szlachcic (Boxing Zielona Góra) 60 kg i Jacek Ludwiczak (Polonia Leszno)60 kg. Najbardziej efektowne zwycięstwo odniosła Szlachcic, która wygrała z Rosjanką Skcherbą w pierwszych 20 sekundach. Pietrzykowska i Ludwiczak pokonali swych rywali też przed czasem, ale w trzecich rundach. Pozostali nasi zawodnicy przegrali swoje walki półfinałowe."

 

Wyniki - juniorzy 1/2 finału:

56 kg Ewa Pietrzykowska (POL) wygrała z Lyubov Reznychenko (UKR)

60 kg Kinga Szlachcic (POL) wygrała z Anastasia Shcherba (RUS)

60 Jacek Ludwiczak (POL) wygrał z Aleksandr Odinokii (RUS)

 

48 kg Paulina Cybulska (POL) przegrała z Marina Eremina (RUS)

51 kg Krzysztof Benier (POL) przegrał z Maksim Krytcin (RUS)

60 kg Konrad Garncarczyk (POL) przegrał z Artemii Idrisov (RUS)

54 kg Robert Niedźwiedzki (POL) przegrał z Kezhik Oorzhak (RUS)

75 kg Dominik Szymczak (POL) przegrał z Roman Fadeer (RUS)

91 kg Oskar Skupień (POL) przegrał z Gleb Popov (RUS)

 

Trener Grzegorz Engel (kick light):

"W finale wagi 65 kg jest Dominika Gleisner, która pokonała Chorwatkę Antonelę Tomaszević, zaś w finale kategorii +94 kg Jakub Dąbrowski, po wygranej z Hiszpanem Inakim Lafuente Buendią. W środę do półfinałów awansowali: Rafal Sitek 57 kg, który wygrał z Rumunem Catalinem Alexie, Patryk Muller 74 kg po zwycięstwie nad Ukraińcem Sergijem Lukashivem i Mikołaj Krause 84 kg, który okazał się lepszy od Macedończyka Jovana Ivanovskiego. Wszyscy wymienieni Polacy wygrali pojedynki po 3:0. Półfinałowych porażek doznali dziś Aneta Kaczmarczyk 70 kg i Błażej Konkol +94 kg."

 

Trener Maciej Domińczak (low kick i K-1):

"O złoty medal walczyć będą Filip Adamiok 71 kg w K-1 i Angelika Białoszewska 52 kg w low kicku. Adamiok wygrał z Rosjaninem Vladimirem Chobanu, natomiast Białoszewska pokonała przez poddanie w pierwszej rundzie Rosjankę Khelgę Sunduy. W innych walkach półfinałowych Robert Siebyła 45 kg przegrał w K-1 z Rosjaninem Vasilijem Ushakovem, a Klaudia Cichoń 56 kg przegrała w low kicku z Greczynką Marią Karaoulani."

 

Trener Agnieszka Turchan (kadeci):

"W kadetach starszych do finałów awansowali w formule kick light Aleksandra Tokarczyk 55 kg, po zwycięstwie nad Włoszką Virginią Caroti i Sylwia Bancer 60 kg, która wygrała z inną Włoszką Denise Cedolą. Natomiast w półfinałach wystąpią: kadeci starsi w kick light Bartosz Osóbka 42 kg oraz Bartosz Wiktorski +69 kg. Wiktorski awansował też do najlepszej czwórki w tej wadze w light contact. Medal mają już także kadetki starsze Jolanta Cichoń 60 kg w light contact (pokonała Węgierkę Agotę Fuzesi) i Paulina Rosłon 42 kg w pointfightingu (wygrała z Rosjanką Poliną Gnuskiną) oraz kadetka młodsza Julia Dawidowicz 28 kg w pointfightingu, po zwycięstwie nad Irlandką Sarah Middleton. Niestety, nie brakowało też walk, w których Polacy zostali skrzywdzeni przez sędziów."

 

Strona internetowa: http://ec2013.pzkickboxing.pl/

-----

Pozdrawiamy

Biuro prasowe MEJiK w kickboxinu, Krynica-Zdrój 2013

Debug: (0,112568) - (usage: 16927840) - (peak: 17077544)
0,112533 / 29 / 16727360 / 17077544