Podsumowanie 1 dnia mistrzostw

17.09.2013

Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu, Krynica-Zdrój 2013

 

Pierwsi biało-czerwoni już na podium

 

Reprezentanci Polski już pierwszego dnia MEJiK w kickboxingu wygrywali walki półfinałowe i tym samym zapewnili sobie medale turnieju w turnieju, który odbywa się w hali MOSiR Krynica-Zdrój, ul. Park Sportowy 5.

 

Podsumowanie występów reprezentantów Polski w 1. dniu MEJiK w kickboxingu:

 

Trener Krzysztof Pajewski (pointfighting):

"W 1/8 finału zwycięstwa odnieśli juniorzy:  Kacper Józefiak (Tiger Dzierżoniów) 57 kg, Kamil Daniel (LKSW DAN Świdnik) 63 kg oraz Sandra Szczęśniak (Champion Lubawa) 55 kg, która pokonała Węgierkę i ta jej wygrana była największym pozytywem dnia w tej formule. W kolejnych dniach walczyć będą jeszcze Paula Banaszek (Tang Soo Do Pionki) 70 kg i Sylwia Szymala (Beskid Dragon) 65 kg. Nie wiadomo co z Sandrą Paszek, bowiem w light contakcie odnowił jej się uraz kolana. Porażek doznali natomiast zawodnicy z kategorii 69 kg Artur Kozłowski (Tang Soo Do Pionki) i Patryk Orzechowski (Tiger Dzierżoniów)."

 

Trener Maciej Domińczak (low kick i K-1):

"W low kicku do półfinałów awansowało czworo naszych reprezentantów: Damian Borowiec (Smok Toruń) 51 kg, Adrian Amad (RKSW Rzeszów) 67 kg, Jakub Filipek (Diament Pstrągowa) 67 kg i Radosław Szpojda (Hunter Gym Bydgoszcz) 71 kg. Wszyscy mają zapewnione co najmniej brązowe medale. Natomiast w K-1 w najlepszej czwórce są już Mikołaj Sadowy (Smok Toruń) 67 kg i Igor Bzówka (Champion Gdańsk) 81 kg, po wygranych odpowiednio z Litwinem Vatrinasem i Hiszpanem Spasovem."

 

Trener Tomasz Janowicz (light contact):

"Wygrali swoje pojedynki juniorzy: w 1/8 finału Kamila Przysiężniak (UKS Dragon Gorzów Wlkp.) 55 kg i 1/16 finału Adrian Korkus (KSW Szczecinek) 74 kg. Przegrali zaś Dominik Walkowiak (Polonia Leszno), Maciej Królik (PTS Łuków) i w wyniku kontuzji Sandra Paszek (Beskid Dragon)."

 

Trener Grzegorz Engel (kick light):

"Do strefy medalowej zakwalifikował się Patryk Muller (Duet Gdański) 74 kg. Sporo kontrowersji było w walce w wadze 69 kg Cezarego Grzeszka (Wicher Kobyłka) z rywalem z Chorwacji. Nasz zawodnik przegrał, ale jutro składamy protest wraz z opisem lekarza, bowiem Grzeszek został sfaulowany. Natomiast porażkami zakończyły się występy Patryka Hoppa (KKK Rebelia) 54 kg oraz Krzysztofa Kiszki (Skkb-Lublin) 63 kg, choć niejednogłośnie 1:2."

 

Trener Włodzimierz Trzeciak (full contact):

"Zwycięstwa odniosło trzech Polaków: juniorzy starsi Łukasz Gędaj (Kick Sport Radom) 86 kg i Paweł Pietrzak (Start Działdowo) 81 kg oraz junior młodszy Dominik Szymczak (Gwardia Zielona Góra) 75 kg. Chyba najtrudniejszą walkę stoczył Gędaj, który rywalizował z mocnym Rosjaninem Suworowem. Sędziowanie elektroniczne jest inny niż tradycyjne, trzeba w inny sposób prowadzić walkę. Po 1 i 2 rundzie Łukasz przegrywał, ale w połowie 3 przełamał przeciwnika i wygrał na punkty. We wtorek odpadło trzech naszych reprezentantów."

 

Trener Ewa Bulanda (kadeci light contact, kick light):

"Wyniki dziś zmienne, np. Robert Soboń został zdyskwalifikowany za zbyt mocny kontakt, zaś Ola Tokarczyk prowadząc w swojej walce miała krwotok z nosa. Niestety, nie udało się go zatamować w 1 minutę i przegrała. Był to dla niej szczególny występ, bowiem przed własną krynicką publicznością, w obecności rodziców, znajomych. Lucjan Wiśniewski uległ Węgrowi, z którym wcześniej wygrywał. Dwa pojedynki przegrał Adrian Szymanowski. Natomiast sporą niespodziankę na plus sprawił Adrian Materna z Knurowa, który w wadze 47 kg odniósł zwycięstwo w formule kick light. Blisko miejsca na podium jest też np. Karolina Nowak z Krakowa w wadze 55 kg w light contact."

 

Trener Agnieszka Turchan (kadeci pointfightng):

"Wygrane w rywalizacji kadetów zanotowali: pointfighting - kadet młodszy Klaudiusz Świstulski 47 kg - awans do 1/4 finału, kadeci starsi Mateusz Buda 42 kg do 1/8 finału, Karol Dudek 57 kg do 1/4 finału, Mikołaj Pietrzyk 57 kg do 1/4 finału; ligh contact - kadeci starsi Karolina Nowak 55 kg, Hubert Łaniewski 47 kg, Krystian Żuk 47 kg, Bartosz Wiktorski +69 kg, Olaf Połoński 42 kg, Mikołaj Pietrzyk 57 kg, Bartosz Brauer 57 kg (wszyscy do 1/4 finału); kick light - kadeci starsi Adrian Materna 47 kg jedno zwycięstwo i porażka w 1/4 finału, Ernest Kisiel 57 kg dwa zwycięstwa i już jest w półfinale, Mateusz Dymek 52 kg wygrana i przegrana w 1/4 finału."

 

W środę o godz. 10:00 odbędzie się ceremonia otwarcia MEJiK w kickboxingu, a walki od 10:30 do 19:00.

 

Strona internetowa: http://ec2013.pzkickboxing.pl/

-----

Pozdrawiamy

Biuro prasowe MEJiK w kickboxinu, Krynica-Zdrój 2013

Debug: (0,109046) - (usage: 16918664) - (peak: 17068408)
0,109006 / 29 / 16718888 / 17068408